De Nanoflare-serie staat al jaren bekend om zijn ongeëvenaarde snelheid en wendbaarheid, maar met de introductie van de Yonex Nanoflare 700 Pro legt Yonex de lat nóg hoger. Is dit de ultieme opvolger die kracht en snelheid perfect combineert? Onze expert Jerry heeft het racket uitgebreid getest op de baan. In deze review deelt hij zijn eerlijke bevindingen over de controle, de smashkracht en het unieke gevoel van dit topmodel uit de Yonex Nanoflare 700 serie.
Type en specificaties: licht én toplicht
De Yonex nanoflare 700Pro is de update na de eerste nanoflare 700 van enkele jaren terug. Dit is de 4Ug5, dus zowel licht als toplicht; een combinatie die garant staat voor snelheid. Verder is dit een beetje mid-flex racket en wat vooral opvalt is het dikkere frame. Vroeger waren de zware rackets wat dikker en de lichtere rackets wat dunner; Yonex zet dat mety de Nanoflare reeks op zijn kop en dit lichte, snelle frame is juist wat dikker dan gemiddeld.
Indruk
Dit soort rackets zijn voor mij altijd flink wennen; midflex, toplicht, weinig massa in het racketblad. Bijna het tegenovergestelde van mijn eigen voorkeur. Vaak heb ik last van dit soort rackets dat ze -vanwege het gebrek aan gewicht- wat hol, of leeg kunnen aanvoelen. Zeker als het dan nog een mid-flex racket is voelt het dan al vaak als een zwabber waar ikzelf geen enkele power uit krijg. Yonex heeft hier toch wel wat handigs mee gedaan; voor een medium stijf racket zo licht als deze is het echt een verrassend solide geheel. Feedback met drives en slagen aan het net zijn erg direct en ook in het achterveld is het nog 'net te doen'. Door de flex van het racket wen je er ook snel aan en het geheel is erg comfortabel om mee te slaan. Het valt wel op dat elke slag echt harder werken is dan met (bijvoorbeeld) de Astrox lijn van yonex: alle pushes, drives, clears vergen gewoon iets meer. Dit verdien je direct terug in de snelheid; verdedigend blijft het me verbazen hoeveel sneller je kan handelen met zulke frames.
Voor wie is dit racket
In mijn idee is dit een racket voor dubbelspelers, dan vooral mensen die óf meer verdedigend zijn ingesteld of vooral het net en de drive rallies opzoeken. In het achterveld schiet dit racket, denk ik, net te kort en zijn er betere opties te kiezen (die bijvoorbeeld iets topzwaarder zijn of wat stijver). Ben jij snel? Ben jij handig in midcourt en voorveld? Zoek jij een racket dat vooral ook erg comfortabel is en een beetje meeveert en meewerkt? Dan is de Nanoflare 700Pro zeker het testen waard.
Vergelijk met andere rackets
Binnen de Yonex line-up is de Nanoflare 700pro volgens mij de lichtste en de meest flexibele; elke andere is een tikkeltje stijver dan deze. Kijken we bijvoorbeeld bij Victor dan zie je dat de Auraspeed 100X Ultra in de buurt komt van dit racket qua snelheid (en in 4U zelfs nog iets sneller is), maar let wel dit rackets is een heel stuk stijver dan de 700pro. De Auraspeed 90k voelt gek genoeg ongeveer hetzelfde als 'hitting feel' (comfortable, meewerkend), maar ook dit is een heel ander frame (deze is topzwaarder én stijver). Wat dat betreft is de 700Pro een uniek aanbod op de markt nu.





